• SuperEye - Franciszkańska 104/112 (Gabinet 7), 91-749 Łódź
  • Czw - Pt 14.00 - 19.00
  • Gabinet SUPEREYE
  • Lokalizacja Franciszkańska 104/112
  • Optometrysta Luiza Krasucka
  • Czas trwania usługi 50 minut
  • Cena 80 zł

Sports Vision lub inaczej widzenie w sporcie to typ terapii widzenia, mająca na celu usprawnienie funkcji wzrokowych zawodnika, do poziomu ponadprzeciętnego. W swoich codziennych treningach zawodnicy wielu dyscyplin sportowych stawiają sobie określone cele po to, aby w dniu zawodów zaprezentować najwyższa formę.

W krajach, gdzie rozwój sportu kwalifikowanego traktowany jest w sposób holistyczny, zawodnicy obok trenerów, psychologów, dietetyków czy fizjoterapeutów mają u swego boku także optometrystę specjalizującego się w sports vision. Optometrysta w pierwszej kolejności przeprowadzi badanie wzroku a następnie skoryguje:

nadwzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm. Najczęściej stosowaną formą korekcji będą tu soczewki kontaktowe, które gwarantują tak ważne w wielu dyscyplinach szerokie pole widzenia, zawsze centralnie umieszczony względem osi widzenia środek optyczny soczewki oraz dobre oparcie w peryferiach.

Sports Vision - Poprawa osiągnięć sportowych, dzięki większej efektywności widzenia.

Skuteczność Sports Vision potwierdził w jednym z wywiadów Joe Cole, były piłkarz reprezentacji Anglii oraz między innymi takich klubów jak Chelsea czy Liverpool.

Praca z zawodnikiem

Specjalizujący się w dziedzinie sports vision optometrysta, na podstawie sporządzonego wcześniej profilu funkcji wzrokowych zawodnika, może przygotować zestaw ćwiczeń specyficznych dla danej dyscypliny. Taka sportowa terapia widzenia pomoże zawodnikowi rozwinąć swoje umiejętności percepcyjne do poziomu, który w sposób zauważalny poprawi jego wyniki.

Standardowe badanie wzroku, to za mało!

Standardowe badanie wzroku, niezbędne dla uzyskania orzecznictwa o braku przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportowej, często obejmuje jedynie sprawdzenie ostrości wzroku. Mało kto wie, że dla osiągnięcia najlepszych rezultatów należałoby przeprowadzić badanie 17 funkcji wzrokowych, aby następnie dążyć do ich usprawnienia. Wyraźne widzenie, czyli dobra ostrość wzroku na poziomi 1,0 to tylko wierzchołek góry lodowej, a jej uzyskanie nie jest przepustką do sukcesu.

Fiksator Wayna

Jednym z urządzeń wykorzystywanych podczas treningu wzrokowego sportowców jest Fiksator Wayna. Jest to 30 calowa tablica, na której znajduje się ponad 30 włączników świetlnych aktywowanych poprzez dotyk. Urządzenie pozwala na ocenę koordynacji oko-ręka, czasu reakcja na bodźce czy świadomości bodźców peryferyjnych. Układ sterowany jest przez komputer, programowany specyficznie dla danego treningu. W treningu szermierzy, dla których niezmiernie ważna będzie koordynacja oko-ręka wybierane będą programy wspierające właśnie te funkcje wzrokowe. Inaczej będzie wyglądał trening piłkarzy, dla których z kolei świadomość bodźców peryferyjnych, umiejętność „szerokiego widzenia”, orientowania się w sytuacji i jednoczesnego przetwarzania informacji z całego boiska, ćwiczenia będą skupiały się na rozwijaniu umiejętności peryferyjnych. Trening jest bardzo intensywny jednak jego pierwsze rezultaty można zauważyć już po 6 ciu tygodniach ćwiczeń.

Dlaczego my?

SuperEye to 15 lat doświadczenia w kontaktologii, prowadzimy szkolenia kontaktologiczne, dla optometrystów i okulistów, w całej Polsce, uczestniczymy, w konferencjach (jako słuchacz i prelegent). Ponad 7 000 zadowolonych pacjentów, profesjonalne usługi w oparciu o wytyczne British Contact Lens Association.