• Franciszkańska 104/112/7, Łódź
  • Rezerwacja wizyt Online

BADANIE WZROKU

Ten typ wizyty wybierasz aby otrzymać receptę na okulary. Badanie wzroku trwa około godzinę. Jest bezbolesne i poprzedzone wywiadem. Optometrysta nie stosuje kropli porażających akomodację. Będą potrzebne Twoje stare okulary, zabierz je ze sobą, nawet jeśli jesteś z nich niezadowolony. Podczas wizyty ustalimy jaka korekcja jest optymalna dla Ciebie i Twoich potrzeb wzrokowych. Po badaniu otrzymasz receptę, na podstawie której będziesz mógł wykonać okulary. Jeśli zmiana korekcji okaże się znaczna, lub z innych powodów będziemy spodziewać się wydłużonej adaptacji, możesz otrzymać rekomendację realizacji korekcji na miejscu lub po wcześniejszym ustaleniu warunków jej stopniowej wymiany w swoim salonie optycznym.

BADANIE WZROKU I BADANIE WIDZENIA OBUOCZNEGO

Ten typ wizyty wybierasz gdy:

  • okulary, które dobierano Tobie w przeszłości wywoływały dyskomfort,
  • masz niespecyficzne dolegliwości związane z czytaniem, trudności w skupianiu uwagi przy pracy z bliska, czasami widzisz podwójnie,
  • jesteś po udarze, który wywołał podwójne widzenie i inne powikłania wzrokowe lub po wypadku z niespecyficznymi zaburzeniami widzenia.
  • u Twojego dziecka zalecono ewaluację układu wzrokowego w związku z trudnościami w nauce.

Każde badanie poprzedzone jest dokładnym wywiadem, jeśli nie życzysz sobie aby osoba małoletnia uczestniczyła w wywiadzie pamiętaj aby zapewnić jej opiekę dodatkowej osoby dorosłej w czasie pierwszych i ostatnich 10 minut spotkania (w czasie trwania obostrzeń związanych z COVID-19, poza budynkiem).

Badanie wzroku u optometrysty nie zastępuje badania okulistycznego, które w przypadku osób z historią chorób oczu w rodzinie lub z chorobami przewlekłymi jak cukrzyca czy nadciśnienie jest wskazane raz do roku lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku osób małoletnich wymagane jest również wcześniejsze badanie okulistyczne  przeprowadzone w warunkach porażonej akomodacji.

Jeśli zmiana korekcji okaże się znaczna, lub z innych powodów będziemy spodziewać się wydłużonej adaptacji, możesz otrzymać rekomendację realizacji korekcji na miejscu lub po wcześniejszym ustaleniu warunków jej stopniowej wymiany w swoim salonie optycznym.

Jeśli potrzebny jest Tobie wypis zarezerwuj usługę łączoną Badanie wzroku i badanie widzenia obuocznego + Wypis aby po wizycie otrzymać go na maila, z którego dokonałeś rezerwacji wizyty.