• Franciszkańska 104/112/7, Łódź
 • Rezerwacja wizyt Online

Dobór soczewek kontaktowych

 • Gabinet SUPEREYE
 • Lokalizacja Franciszkańska 104/112
 • Optometrysta Luiza Krasucka
 • Czas trwania usługi 1.5 godziny
 • Cena 150 zł

Warto widzieć, że soczewki kontaktowe historycznie nazywane również szkłami kontaktowymi, współcześnie wykonuje się z miękkiego polimeru połączonego z wodą. Podczas badania, optometrysta najpierw sprawdzi jak widzisz i jaką masz wadę wzroku. Następnie korzystając z biomikroskopu zwanego, także lampą szczelinową sprawdzi powierzchnie Twojego oka i jakość Twoich łez.

Na postawie tych obserwacji oraz informacji, których udzieliłeś podczas konsultacji, optometrysta zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie istnieje jeden typ soczewki, który jest idealny dla każdego. Pacjenci z oczami wrażliwymi, ze skłonnością do podrażnień i sezonowych alergii z największym prawdopodobieństwem, najkorzystniej będą czuli się w materiałach hydrożelowych.

Niektóre z nich jak np. etafilcon a posiadają udowodnione właściwości wspierające zapobieganie skutkom alergii. Tym czasem pacjenci, którzy preferują wielogodzinne użytkowanie soczewek, przy braku przeciwwskazań ze strony fizjologii oka, odczują największy komfort stosując materiały silikonowo-hydrożelowe. Taki typ soczewek znacznie lepiej spisuje się w niesprzyjających warunkach otoczenia jak np. klimatyzacja.

Dodatkowe informacje

Całe spotkanie pod kątem doboru soczewek może potrwać, od godziny, do półtorej godziny. Każdy pacjent opuszczając gabinet optometrysty, będzie potrafił samodzielnie założyć i zdjąć soczewki, dowie się jak dbać o wzrok podczas ich stosowania. Pamiętajmy, aby umawiając się na wizytę, skrócić paznokcie, może okazać się, że w celu nauki zakładania soczewki kontaktowej będziemy musieli umówić się ponownie. Optometrysta wyjaśni zasady bezpiecznego korzystania z soczewek, należy wiedzieć, że oprócz zalet, są też pewne zagrożenia. Na koniec spotkania ponownie oceniona zostanie jakość widzenia, w dobranych soczewkach i schowanie się soczewki na oku. Bez właściwego ruchu soczewki, który ocenić można jedynie przy pomocy lampy szczelinowej, nie można mówić o właściwym doborze. Zbyt ciasne lub zbyt luźne dopasowanie, wiąże się nie tylko z większym prawdopodobieństwem porzucenia soczewek w wyniku dyskomfortu, ale także zagrożeniem dla zdrowia oczu.

Dobrze dobrane soczewki stanowią znakomitą alternatywę dla okularów. Osoby z wadami wzroku szczególnie chętnie sięgają po nie, w okresie ferii zimowych. Dobra jakość widzenia jaką mogą dać Soczewki, pozwala w pełni czerpać przyjemność z białego szaleństwa. Niektóre soczewki kontaktowe jak np. te korygujące astygmatyzm czy presbiopię, będą musiały zostać zamówione dla pacjenta po wykonaniu badania wady wzroku i oceny fizjologii oka. W takiej sytuacji konieczne będą dwie wizyty. Podczas drugiej wizyty będziemy uczyć się manipulacji i sprawdzimy widzenie oraz komfort. Dlatego właśnie, nie warto zostawiać badania pod kątem soczewek kontaktowych na ostatnią chwilę przed planowanym urlopem.

Korzyści

W trakcie doboru soczewek kontaktowych dowiesz się:

 • Jaka jest jakość Twojego widzenia.
 • Czy powierzchnia Twojego oka jest zdrowa.
 • Jak typ soczewek kontaktowych jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
 • Czy dobrane soczewki leżą prawidłowo i zapewniają komfort i dobre widzenie.
 • Jak dbać o soczewki kontaktowe i zdrowie oczu.
 • Kiedy powinieneś wrócić na wizytę kontrolną.

Dlaczego my?

SuperEye to 15 lat doświadczenia w kontaktologii, prowadzimy szkolenia kontaktologiczne, dla optometrystów i okulistów, w całej Polsce, uczestniczymy, w konferencjach (jako słuchacz i prelegent). Ponad 7 000 zadowolonych pacjentów, profesjonalne usługi w oparciu o wytyczne British Contact Lens Association.