• Franciszkańska 104/112/7, Łódź
  • Rezerwacja wizyt Online

Eyebab

W swojej pracy zawsze staram się wykorzystywać najskuteczniejsze narzędzia. Jednym z moich najnowszych odkryć jest oprogramowanie EYEBAB.

POZNAJ TRENING WZROKOWY EYEBAB

Celem firmy EYEBAB jest dostarczanie pacjentom wymagającym rehabilitacji wzroku rozwiązań, które ułatwią ich codzienną prace i uczynią ja bardziej  motywującą.

EYEBAB opracowuje profesjonalne, cyfrowe narzędzia i aplikacje, które mają na celu poprawę jakości widzenia pacjentów. O jakości widzenia decyduje znacznie więcej niż tylko ostrość wzroku. Współpraca pomiędzy oczami, ciałem i mózgiem tworzy podstawę dla doskonale funkcjonującego systemu wzrokowego – co odzwierciedla również nazwa firmy EYEBAB (Eyes, Body and Brain).

Jak deklaruje EYEBAB profesjonalizm jest  priorytetem firmy, która nie uznaje kompromisów.

Producent gier do rehabilitacji wzroku ceni i rozumie tradycyjne metody optometryczne. Celem proponowanych rozwiązań i cyfrowych narzędzi jest wykorzystanie sprawdzonych ćwiczeń. Najlepszym tego przykładem jest  aplikacja Hart Chart, ćwiczenie, które z pewnością znają wszyscy bywalcy gabinetów optometrycznej rehabilitacji wzroku.

CYFROWY ZESTAW NARZĘDZI DOSTOSOWANY DO WSZYSTKICH TWOICH POTRZEB – CZY TO BRZMI CIEKAWIE?

EYEBAB Vision Training to cyfrowy system opracowany dla optometrystów funkcjonalnych i ich pacjentów. System jest łatwo dostępny, pozwala na uruchomienie domowych sesji treningu wzrokowego pacjentów za pomocą kilku kliknięć dając jednocześnie możliwość śledzenia ich rozwoju.

MOTYWUJĄCY, CYFROWY DODATEK

EYEBAB VT to platforma internetowa, która ułatwia ćwiczenia wzrokowe, zarówno pa­cjentom, jak i optometrystom.

Składa się z motywujących narzędzi i aktywności, przedstawionych w czytelnym układzie aplikacji, co czyni ją intuicyjną i przyjazną dla użytkownika.
W EYEBAB chcemy, aby specjaliści czerpali  przyjemność ze swojej pracy, a pacjenci byli zmotywowani.

Dlatego też wykorzystaliśmy istniejącą wiedzę ze dziedziny optometrii i stworzyliśmy EYEBAB Vision Training jako łatwo dostępne uzupełnienie gabinetowej rehabilitacji wzroku.

EYEBAB Vision Training oferuje obszerną bazę  ćwiczeń, które pozwalają pracować nad poprawą umiejętności wzrokowych, komfortu widzenia, wydajnością przetwarzania wzrokowego i interpretacji informacji wzrokowych.

CASE STORY – PRAWDZIWI PACJENCI PRAWDZIWE HISTORIE: SUKCES Z GŁOWĄ

W lutym 2017 roku 27-letnia Lisa doznała wstrząsu mózgu. W tym czasie była w trakcie studiów na kierunku pielęgniarstwo weterynaryjne. Po wypadku zdobywanie wykształcenia u musiała odłożyć na później.

Lisa po wstrząsie mózgu doznała poważnych  powikłań, które sprawiły, że nie mogła znieść przebywania wśród ludzi, gdyż było to dla niej zbyt przytłaczające z powodu zbyt wielu bodźców, których nie była w stanie przetworzyć.

"Jednym z moich ulubionych stwierdzeń od czasu mojego wypadku jest: „organ nieużywany zanika”. To całkiem dosłownie było dla mnie otwarciem oczu, uświadomieniem sobie, jak wielką moc posiada nasz wzrok i jak wiele rzeczy bierzemy za pewnik."

- Lisa Herbst

Na stronie Duńskiego Centrum Urazów Mózgu znajduje się przegląd możliwych następstw wstrząsu mózgu. Szacuje się, że bardzo niewiele osób doświadcza wszystkich objawów, ale że często wpływają one na siebie nawzajem. Lisa miała wiele z tych objawów:

FIZYCZNE:

Ból głowy; Zawroty głowy; Nudności/wymioty; Wrażliwość na dźwięk/światło Ogromne zmęczenie; Ból;

KOGNITYWNE:

Koncentracja; Pamięć; Szybkie wyczerpanie; Uwaga; Uczenie się Wolniejsze myślenie;

EMOCJONALNE/ SEN:

Smutek; Niepokój; Drażliwość; Zmieniona osobowość; Zmieniony sen; Bezsenność; Hipersomnia (nadmierna potrzeba snu)

NIE CHCĘ CIĘ WIDZIEĆ.

Wypadek Lisy spowodował, że nie mogła ona znieść przebywania z innymi ludźmi z kilku powodów, które są ze sobą powiązane. Po pierwsze, jej zdolności wzrokowe i poznawcze zostały mocno nadwyrężone, co oznaczało, że stała się wrażliwa na światło/dźwięk. Uniemożliwiało to również naukę, więc kiedy próbowała uczestniczyć w zajęciach, kończyła je z zamkniętymi oczami. Nie mogła utrzymać kontaktu wzrokowego z ludźmi, a patrzenie na ekrany cyfrowe było wręcz niemożliwe.

Mówiąc dokładniej, oczy ją bolały, a używanie ich wymagało wiele jej energii. Nie mogła słuchać muzyki, biegać, wspinać się, tańczyć, prowadzić samochodu, robić zakupów, prowadzić rozmowy, jeść cukru, pić kofeiny, pracować, oglądać tv itp.

EKRANY CYFROWE

Jej kompetencje wzrokowe są również mocno nadwyrężone, gdy próbuje patrzeć na swój smartfon, tablet, komputer lub telewizor.

"Ważne jest, aby zrozumieć, że nie należy czekać, aż przedłużające się objawy wstrząsu mózgu miną same. Nie masz leżeć w ciemnym pokoju i unikać wszystkiego, co wyzwala objawy. Wstrząs jest jak większość urazów, trzeba od razu z nim trenować".

- Lisa Herbst

Musi przestać korzystać z mediów społecznościowych, ponieważ nie może sobie poradzić z koniecznością przewijania i czytania. Oprócz trudności z patrzeniem na ekrany cyfrowe, ma również duże trudności z pracą z bliska na ekranach w ogóle. Inną kwestią jest jej pamięć i koncentracja, która jest bardzo zaburzona, co oznacza, że nie może zapamiętać tekstu, który czyta, a zwykłe codzienne zadania są również łatwo zapominane i zastępowane przez sen w całkowitej ciemności.

casestory-lisa-01

W KIERUNKU LEPSZEGO WIDZENIA

Lisa poszukuje Optometrysty Funkcjonalnego z pragnieniem polepszenia swoich umiejętności wzrokowych i odzyskania jakości życia. Po intensywnym treningu i regularnych konsultacjach, 7 miesięcy później, jest w stanie kontynuować i ukończyć studia jako pielęgniarka weterynaryjna, a wszystkie jej objawy, które pojawiły się po wstrząsie mózgu zniknęły lub uległy poprawie.

UPS, ZNOWU TO ZROBIŁAM

Po upływie pewnego czasu, w sierpniu 2020 roku, Lisa uderzyła głową w podłogę i doznała drugiego wstrząsu mózgu. Tym razem objawy są jeszcze gorsze niż za pierwszym razem. Oprócz tego, że miała wszystkie te same objawy, które miała podczas pierwszego wstrząsu, teraz miała również podwójne widzenie, niewyraźne widzenie i silny ból fizyczny. Wytrzymałość nie istnieje, a w ustach ma wrażenie, że czuje smak krwi. W pracy przeszkadza jej dzwoniący telefon, rozmowy kolegów, szczekanie psów, dźwięk różnych maszyn/urządzeń (respiratorów i ultradźwięków). Ponadto nie jest w stanie opatrywać ran, ani pobierać próbek krwi. Spacer po parku sprawia, że bolą ją oczy, a gdy tętno staje się zbyt wysokie, natychmiast rezygnuje.

UROK DRUGIEGO RAZU

W tym filmie można zobaczyć konsultację online, Lisa znajduje się w Norwegii, a Optometrysta funkcjonalny w Danii. Ten klip pokazuje, jak bardzo wstrząs mózgu wpłynął na równowagę i umiejętności wzrokowe Lisy. Trudno jej się obrócić, nawet w wolnym tempie, a w filmiku stwierdza nawet: „Teraz trochę mnie mdli”. Drugi raz Lisa z treningiem wzrokowym odnosi wielki sukces, po raz kolejny.

Marzec 2021, Lisa wraca do pracy, a jej umiejętności wzrokowe poprawiły się do takiego stopnia, że nie ma żadnych objawów po wstrząsie mózgu.

Używa EYEBAB do podtrzymania swojego treningu w domu, wykonując niektóre z ćwiczeń, które wykonywała podczas treningu u optometrysty funkcjonalnego.

Już dziś umów wizytę aby skonfigurować system EYEBAB dla swoich potrzeb wzrokowych.