• Franciszkańska 104/112/7, Łódź
  • Badania śr.-pt. 10:00 - 14:00, terapia widzenia 14:00 - 16:00 (czwartki do 18:00)

O mnie

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE,
PASJA.

Nazywam się Luiza Krasucka. Jestem optometrystą, optykiem okularowym i fizykiem, aktualnie również przewodniczącą Zarządu Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz członkiem Komisji Ekonomicznej Europejskiej Rady Optometrii i Optyki w Brukseli. W latach 2015 – 2021 pracowałam jako Konsultant ds. Edukacji i Rozwoju Rynku Medycznego w firmie Johnson & Johnson. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywałam od 2009 roku, było ono poprzedzone stażem zawodowym w Irlandii w latach 2005-2009 (SpecSavers Grafton Street, Vison Macnally Optician’s) . Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (Studia Podyplomowe – Optometria/ 2011), Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (Studia dzienne magisterskie – Fizyka ogólna/ 2003; studia dzienne licencjackie – Optyka Okularowa/ 2005). W latach 2014 – 2020 byłam organizatorem oraz uczestnikiem Warsztatów Optometrycznej Terapii Widzenia prowadzonych przez W.C, Maples’a – profesora optometrii w Southern College of Optometry, Missisippi, USA. Aktualnie jestem doktorantką na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Pacjenci chcą znać kwalifikacje swoich specjalistów, a zatem oto one. Cyfrowe dyplomy uczestnictwa w konferencji Neuro – Optometric Rehabilitation Association. To była ambitna i satysfakcjonująca konferencja. Kolejne wydarzenie z zakresu Neuro – Optometrii w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Wiele uwagi poświecono tematom badania, analizy danych i tworzenia planu postępowania z pacjentem z urazami mózgu. Ogromnie się cieszę z wartości tego wydarzenia, które już wprowadzam do swojej pracy. Dziękuję wykładowcom: William Padula, Cathy Stern, DeAnn Fitzgerald, Becky Moran, Shannon McGuire Joshua Watt, Orlando Alves da Silva, Larry Wallace, którzy ponownie rozbudzili mój sposób myślenia.

WSKAZANIA DO WIZYTY U OPTOMETRYSTY

Z JAKIMI PROBLEMAMI WARTO
UDAĆ SIĘ DO OPTOMETRYSTY?

Niedowidzenie

Niedowidzenie to znaczne zmniejszenie ostrości wzorku.

Nadwzroczność

Nadwzroczność często przy prawidłowym widzeniu, objawia się trudnościami w czytaniu i skupianiu uwagi, przy pracy z bliska.

Zaburzenia akomodacji

Zaburzenia akomodacji mogą powodować pogorszenie widzenia, pod koniec dnia lub trudność w przepisywaniu z tablicy.

Astygmatyzm

Astygmatyzm może dawać wrażenie rozmycia obrazu, a czasem smugi. Warto go skorygować, przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych.

Prezbiopia

Inaczej starczowzroczność, najczęściej pojawiająca się u osób po 40 roku życia.

Zez

Zez jest stanem, w którym osie widzenia naszych oczu nie spotykają się w miejscu, które obserwujemy.

Trudności w nauce

Trudności w nauce mogą wynikać z niezdiagnozowanej wady wzroku.

USŁUGI

KOMPLEKSOWA OPIEKA OPTOMETRYCZNA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH.

TWÓJ WZROK JEST W DOBRYCH RĘKACH